‘Winkeliers tevreden over Burgpromenade’, kopte de PZC, op 31 oktober 1970. Een paar dagen later, op 5 november, zou de nieuwe winkelstraat officieel worden geopend, door de toenmalige burgemeester van Middelburg, de heer Wolters.
De plannen voor de promenade ontstonden in de winter van 1967/1968, toen er gesproken werd over het instellen van eenrichtingsverkeer in de binnenstad van Middelburg. Een aantal leden van de winkeliersvereniging van de Nieuwe Burg stond aanvankelijk wat huiverig tegenover het idee om autoverkeer te weren uit de straat, maar werd uiteindelijk toch enthousiast. De straat is sindsdien altijd een voetgangersgebied gebleven.
De Nieuwe Burg was een opvolger van de Lange Burg, die tot de oorlog bestond. Die oude winkelstraat liep veel verder door dan nu, helemaal tot aan de Balans. Na het bombardement van mei 1940 werd gestart met de wederopbouw van de stad…en van de Nieuwe Burg.
Op een selectie foto’s uit de Beeldbank Zeeland van ZB zie je de straat voor de oorlog, tijdens de wederopbouw in 1942, in 1962, en in de eerste helft van de jaren zeventig. De foto van het terras van de befaamde tearoom Jespers is van 1980.
Knipsels en foto’s: Krantenbank en Beeldbank Zeeland ZB.