Hij liep dinsdag ook al een stukje mee, tijdens de openstelling van de bouwplaats voor het publiek, maar twee dagen later werd Johan Aalberts ook nog een keer als verantwoordelijk wethouder bijgepraat over de voortgang van Plan Molenwater, door de projectleiding van KWS Infra B.V. en Gemeente Middelburg.
In het park in aanbouw zien bezoekers vooral de dingen die boven de grond gebeuren. Juist daarom was het aardig om te horen wat er ónder de grond allemaal is gebeurd. Zo gaven Peter van den Adel, Leendert Priester en Ad van der Pas onder meer tekst en uitleg bij de boombunkers die zijn aangelegd, de opvangputten van de wadi’s, de luchtige ondergrond voor de wortels van de kastanjes langs de Koepoortlaan en bij de vernieuwde rioleringen.
De bovengrondse zaken werden uiteraard ook toegelicht. Van de lichtmasten die bij de entrees van het park komen (die stonden in het verleden op de Markt en worden nu hergebruikt) tot de vijver en de voorzieningen die zijn getroffen voor padden en kikkers. Als je kijkt naar de poeltjes denk je aanvankelijk dat er klinkers er toevallig liggen, maar die zijn bewust op die manier gestort. De ruimtes ertussen zijn al meteen in gebruik genomen door de diertjes. Die komen de winter wel door. Hun definitieve verblijfplaats wordt volgend jaar in gebruik genomen.
Er moet nog veel gebeuren, dat is zeker waar, maar de basis van het park wordt nu écht goed zichtbaar. Dat de hekken over twee weken al worden weggehaald op sommige plekken heeft alles te maken met het willen beperken van de overlast. Zodra de Koepoortlaan klaar is mogen fietsers en voetgangers er weer gebruik van maken.
Er zijn ook nog een paar open eindjes, die vooral betrekking hebben op de invulling van stukjes aan de randen van het park. Zo moeten er nog definitieve besluiten worden genomen over de functie van de grond bij de entree voor de Schouwburg, en de inrichting van een smal paadje langs de tuinen van de Huizingalaan. Maar daar komen de betrokkenen wel uit, is de verwachting.
De komende weken krijgen de paden door het park verder vorm en wordt de Koepoortlaan afgemaakt. Dat is nog geen reden voor een ‘officieel momentje’ (dat momentje volgt in het voorjaar) maar wat ons betreft wel voor een vreugdedansje, want eerlijk is eerlijk: dat eerste stuk van de wandeling was nog wel érg modderig. Daar was de wethouder beter op voorbereid dan wij 🙂
Meer lezen: https://www.boschslabbers.nl/nl/project/herinrichting-molenwaterpark/