In deze periode van het jaar doen veel ondernemers in Middelburg hun uiterste best om de binnenstad, voor eigen rekening, gezellig te maken. We schreven recent al over de start van het aanbrengen van de sfeerverlichting. Dat project wordt aanstaande woensdag afgerond. We hopen daarna een rondje te doen voor een impressie.
Behalve de sfeerverlichting die wordt georganiseerd vanuit de VOM zijn er nog veel meer initiatieven. De tenten en blokhutten van Middelburg Winterstad worden ieder jaar een beetje mooier. De grote witte tenten van weleer verdwijnen meer en meer uit beeld, om plaats te maken voor mooiere hutten en tenten. Ondernemers in straten die nu nog niet kunnen worden meegenomen in het grotere lichtplan hangen zelf lichtjes of versieringen op. De stad doet z’n best, kortom. Dat is mooi.
We kregen vorige week ook nog een berichtje van Andre de Meij van VanVoor Middelburg. Hij liet weten dat de Bolwerkschool nieuwe plantenbakken heeft geschonken aan de ondernemers op de Nieuwe Burg, zodat de perenbomen in die straat er weer mooi bij staan. Toppers! Dat is verbinding!
Treurig is dan weer wel dat er nu al schade is aan die bakken. Gisteren, eind van de middag, was er door heel de stad overlast van een relatief kleine groep die blijkbaar een voorbeeld wilde nemen aan raddraaiers elders in Nederland. Het speelde op de Pottenbakkerssingel, maar ook op de hoek van de Markt en de Nieuwe Burg bijvoorbeeld.
Je moet er eigenlijk zo min mogelijk aandacht aan schenken, maar doen alsof het niet bestaat is ook geen goed idee. Dit soort uitwassen zijn van alle tijden, maar juist nu alles onder hoogspanning staat moet je nadenken over een aanpak die werkt.
Gemeente, politie en andere organisaties hebben de groep in ieder geval wel in het vizier. Zie het nieuwsbericht onderaan. Maar dan nog is het probleem niet zomaar opgelost.
Het is een kat-en-muisspel. Hoe dat anders zou moeten weten wij ook niet. In de politiek gaat het al een paar jaar over ‘meer blauw op straat’, maar voorlopig moet de politie dit jaar nog steeds flink bezuinigen vanwege een begrotingstekort. En dan nog is het de vraag of het zou helpen.
Er wordt ook onderzocht of er meer cameratoezicht kan komen. Misschien is dat nog wel het beste idee. Tot niet zo lang geleden waren veel mensen daar bepaald geen voorstanders van, maar dat lijkt in deze tijd snel te veranderen, omdat opgeslagen beelden vaak helpen bij de opsporing de lui die verantwoordelijk zijn voor allerlei ellende.
Hoe dan ook: laten we vooral blijven gaan voor de sfeer en de samenwerking, en ons niet te veel af laten leiden door een kleine groep die daar geen boodschap aan heeft.