Over de afvalproblemen in Middelburg en andere steden is al vaak genoeg discussie gevoerd, maar we zeggen toch graag iets over de recente overlast in het centrum van onze stad en dan vooral over de vaak uitpuilende vuilcontainers in en rondom de winkelstraten. We zien en horen namelijk veel klachten over dat onderwerp.
Goed om te weten is hoe dan ook dat het al lange tijd een punt van aandacht bij de Vereniging Ondernemers Middelburg, die het met grote regelmaat aankaart bij Gemeente Middelburg. Ook recent.
Het begint er natuurlijk mee dat ondernemers, bewoners en bezoekers de containers zouden moeten gebruiken op de manier zoals ze bedoeld zijn. Wat dat betreft gaat er ook nog genoeg mis.
Maar de recente problemen hadden ook nog een andere oorzaak. De gemeente had de afvalcontainers dit jaar voorzien van een rooster. Dit omdat er veel groot vuil, waaronder pizzadozen en overig groot vuil, in de stortkoker van de afvalcontainers werd gedeponeerd. Het gevolg daarvan was dat dit vaak blijft hangen in de kokers en dus niet terecht komt in de daarvoor bestemde ondergrondse opslagcapaciteit. Dat heeft weer tot gevolg dat al het kleinere afval, van eetbakjes tot bekers, zich snel in de koker ophoopt, waardoor de meeuwen vrij spel hebben.
De capaciteit van de ondergrondse containers zou voldoende moeten zijn, maar werd dus nooit volledig benut.
Daar komt bij dat een aantal inwoners van onze stad hun eigen vuil niet in hun eigen containers deponeren maar daarvoor de containers in onze binnenstad gebruiken.
De VOM heeft vorige week het afvalprobleem weer aangekaart bij de gemeente, en gevraagd of het per direct adequaat opgelost kan worden. De ondernemers willen hun stad uiteraard schoon heel en veilig presenteren aan alle bezoekers. Het is tenslotte een soort visitekaartje, en uiteindelijk de verantwoordelijkheid van de gemeente.
Het overleg heeft er toe geleid dat:
* de gemeente per direct de roosters uit de afvalcontainers zal verwijderen
* er op drukke locaties weer zogenoemde evenementenkliko’s (ongeveer 20 stuks) zullen worden neergezet
* handhaving meer controles zal uitvoeren op het illegaal afstorten van privé-afval.
Punten 1 en 2 zijn of worden op dit moment uitgevoerd. Punt 3 zal met regelmaat worden uitgevoerd.