array(4) {
  [0]=>
  int(54703)
  [1]=>
  int(54705)
  [2]=>
  int(54704)
  [3]=>
  int(54706)
}

Middelburgs kunstwerk The Unveiling gefotoshopt naar duistere oorden

Zij zijn de bronsgieters!

Soms levert Photoshop verrassend mooie beelden op. Neem nu deze mooi plaat. Stefan Klee schrijft: “Hallo, ik gebruik soms herkenbare elementen uit Middelburg om er iets nieuws uit te maken in Photoshop.”

Zo krijgt het kunstwerk van Sjuul Joosen, The Unveiling, een mooie nieuwe dimensie.

The Unveiling is te vinden op het Abdijplein, bij het Zeeuws Museum. Van de website van het museum:

“In de 17e eeuw leefden bronsgieters met de naam Burgerhuys in Zeeland, die de traditie van hun voorouders voortzetten. In hun bronsgietwerkplaats in de refter op het Abdijplein in Middelburg goten zij klokken, vijzels en geschut (gegoten). Daarnaast hebben de gieters Burgerhuys ook sierkanonnen gemaakt, waarvan er nu twee op het Abdijplein staan. Eén op de naam van Michael Burgerhuys en één op de naam van zijn zoon Johannes Burgerhuys.”

en:

“Het beeld dat Sjuul Joosen heeft gemaakt verbeeld het moment waarop een gietstuk net uit de mal komt. Vader en zoon aanschouwen voor het eerst het sierkanon. Dit moment is gegroeid vanuit aannames uit het heden en is samengesmolten met de kennis uit het verleden. Zo dragen de twee figuren van het sculptuur gedeeltelijk hedendaagse gietkledij voor bronsgieters en zijn ze gebaseerd op Sjuul Joosen en zijn eigen vader en hun vader-zoon relatie.”

Wat de duistere maar toch hoopvolle bewerking van Stefan precies betekent? Dat vragen we hem nog wel eens persoonlijk. Tof gedaan, hoe dan ook!

Gerelateerde verhalen

Afbeelding #005 voor het verhaal Dodenherdenking Middelburg 2021: de kranslegging op het Abdijplein
Dodenherdenking Middelburg 2021: de kranslegging op het Abdijplein

Noem de namen. Fluister, schreeuw al luistert bijna niemand meer. De velden blijven volgekruist tot aan de horizon; onder dezelfde noemer één voor één verwoord. Wie noemt de naamlozen? Na […]

4 mei 2021
Afbeelding #000 voor het verhaal De gezichten van Zeeland op het Abdijplein
De gezichten van Zeeland op het Abdijplein

Meestal niet te veel politiek op Wij zijn De Stad, maar ok: omdat ‘de Gezichten van Zeeland’ zojuist op het Abdijplein werden onthuld was het ook niet veel moeite om […]

4 feb 2019
Afbeelding #000 voor het verhaal "Hij hield van de stad en de stad hield van hem": Jaap van Wallenburg, vriend van Middelburg
“Hij hield van de stad en de stad hield van hem”: Jaap van Wallenburg, vriend van Middelburg

“Hij hield van de stad en de stad hield van hem” Het rode torentje boven de ingang van Cafe Tympaan. De beeldjes in de gevel van Cafe Rooie Oortjes en […]

7 aug 2018
Afbeelding #000 voor het verhaal Een nieuw kunstwerk van Sjuul Joosen op het Abdijplein in Middelburg
Een nieuw kunstwerk van Sjuul Joosen op het Abdijplein in Middelburg

Zij zijn De Stad!

5 okt 2016

Volgende verhalen

Afbeelding #011 voor het verhaal De Zeeuwse Yogaschool geopend in de Verwerijstraat
De Zeeuwse Yogaschool geopend in de Verwerijstraat

Middelburg heeft een nieuwe yogaschool! Vandaag verzorgen Bas Lievens en Anne van Spall hun eerste les met De Zeeuwse Yogaschool, in hun nieuwe onderkomen aan de Verwerijstraat. Anne en Bas […]

16 apr 2022
Afbeelding #000 voor het verhaal De Algemene Kerk opent een gebedsruimte in de Geerepassage
De Algemene Kerk opent een gebedsruimte in de Geerepassage

“Nee het is geen grap, er komt echt een kerk in dat pand.” We geloofden het eerlijk gezegd niet meteen, toen we bovenstaand berichtje kregen via Whatsapp, deze week, maar […]

17 apr 2022
Afbeelding #000 voor het verhaal Welkom in Middelburg, Ela en Marc!
Welkom in Middelburg, Ela en Marc!

We schrijven hier niet zo vaak over mensen die net in Middelburg zijn komen wonen, maar het verhaal van Ela en Marc Lentz vinden we heel mooi. Dit Duitse stel […]

17 apr 2022