Gisteren werden we geattendeerd op de Facebookpagina Kanaal door Walcheren. Die is interessant om te volgen, omdat je daar op de hoogte wordt gehouden van de werkzaamheden van Rijkswaterstaat in de havens van Middelburg.
Wat zijn ze aan het doen dan daar? We citeren van de website:
“Rijkswaterstaat is opnieuw gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de sanering van het Kanaal door Walcheren. Delen van de waterbodem van het kanaal zijn sterk vervuild met koper. De vervuilde slib moet verwijderd worden. Hiermee bereiken we:
dat het koper uit de sterkst verontreinigde delen van het kanaal zich niet naar het wateroppervlak en de rest van het kanaal verspreidt
verbetering van de waterkwaliteit en verbetering van het ecosysteem in het hele kanaal
dat de vervuilde waterbodem geen bedreiging gaat vormen voor de kwaliteit van het grondwater en de gezondheid van de mens.”
Meer informatie is te vinden op: http://www.rijkswaterstaat.nl/water/plannen_en_projecten/vaarwegen/kanaal_walcheren/sanering_kanaal_walcheren/index.aspx