Tim Platschorre! De laatste keer dat we over die man schreven is meer dan zes jaar geleden. Het ging toen over zijn afscheid als medewerker van Vishandel Cor Bosman.
Een paar weken geleden dook Tim opeens weer op. Of we zin hadden om een kijkje te komen nemen op de Kleverskerkseweg. Tim werkt sinds zijn vertrek bij Cor namelijk als servicemonteur in de buitendienst bij het bedrijf Fundex Equipment B.V., dat recent van Goes naar Middelburg verhuisde. Het bedrijf heeft zich gevestigd in het gebouw waar tot vorig jaar Constructiebedrijf Hillebrand (dat in 2016 werd overgenomen door ASK Romein) zat. Hillebrand verhuisde op zijn beurt naar een veel groter complex in Vlissingen-Oost, onder meer om zo nog veel grotere bruggen te kunnen bouwen.
Fundex heeft nu ook twee keer zoveel meer ruimte dan in Goes. Daar was behoefte aan. We hadden eerlijk gezegd geen flauw idee wat het bedrijf maakt, maar Tim spijkerde ons aardig bij, tijdens de rondleiding. Alles draait om de productie van zogenoemde multifunctionele funderingsmachines. Heel kort gezegd moet je dan denken aan grote kranen waarmee niet geheid wordt, maar bijvoorbeeld geboord of getrild. Die machines worden op alle continenten ingezet op plaatsen waar heien niet wenselijk of mogelijk is.
Tijdens de rondleiding zagen we de verschillende onderdelen van zo’n machine in aanbouw overal staan of liggen. Pas aan het einde van de wandeling zagen hoe het eruit ziet als zo’n machine in elkaar is gezet. Het is gigantisch allemaal. De verhuizing van Goes naar Middelburg moet een enorme klus zijn geweest.
Tim legde ook uit dat Fundex de machines vrijwel helemaal zelf ontwikkelt en bouwt. We hebben het dan niet alleen over de hardware zelf, maar ook over de elektronica, de software, enz. Bij de kantoren is zelfs een simulator gebouwd, waar machinisten kunnen oefenen voor de praktijk, en waar ze mogelijke storingen krijgen voorgeschoteld, zodat ze later ook zelf dingen op kunnen lossen. State of the Art!
En Tim? Die heeft het prima naar zijn zin bij het bedrijf. Als servicemonteur komt hij overal en nergens. Hij werkt vooral in Europa, maar over een paar weken gaat hij bijvoorbeeld ook naar een Australische klant. De machines kosten wat, maar dan krijg je er ook goede service bij. Mensen die ook wel oor hebben naar zo’n baan moeten maar eens rondneuzen op https://www.fundexequipment.com. Het bedrijf heeft verschillende vacatures en is ook op zoek naar servicemonteurs.
De open dag gisteren was overigens alleen voor medewerkers, klanten en familie. Of Fundex ook nog eens een dag organiseert voor het publiek is niet bekend. Omdat we op Instagram gisteren per ongeluk de Fundexgroup tagten leerden we achteraf ook nog dat de dag gisteren ook in het teken stond van hen. Zij hebben namelijk net twee Fundexmachines gekocht. Dat werd óók gevierd gisteren.
Het was een interessante kennismaking, letterlijk aan de rand van de stad. Bedankt voor je tijd, Tim. En jullie ook van harte welkom in Middelburg, Fundex!