Het was ons ontgaan, maar dankzij een tip van Rijk-Jan Koppejan weten we het nu toch: Zeilmakerij Clarijs, die was gevestigd aan Herengracht 10b, is gestopt. Het pand is inmiddels verkocht, en zo goed als leeg.
Het feit dat Clarijs verdwijnt uit de binnenstad verdient wel wat meer dan dit korte bericht, want het bedrijf bestond al sinds 1948, als je de voorlopers meetelt nog langer zelfs: bijna 100 jaar. In Serooskerke bestaat wel Clarijs Covers nog.
Frank Clarijs spraken we nog niet, maar toen we gisteren een paar foto’s stonden te maken kwam wel net de buurvrouw van 10A aanrijden. Zij kon ook al het een en ander vertellen over de geschiedenis van de twee panden. Zo leerden we onder meer dat de zeilmakerij ooit begon als zadelmakerij, die zich in de loop van de tijd steeds weer aanpaste aan de veranderende markt. We leerden ook dat het pand aan 10A ooit een herberg was. Dat is er dan toch een die we nog niet in kaart hebben gebracht op Middelburg Dronk. Veel hebben we er nog niet over gevonden. Alleen een foto in de beeldbank van het Zeeuws Archief, van begin 20e eeuw. Toen woonde ene Haman op het adres.
Nu ja, de verdieping komt later dit jaar hopelijk nog. De buurvrouw bood aan eens op zoek te gaan naar wat informatie en mogelijk oude beelden. Als zij zich heeft gemeld komen we er zeker nog op terug!
Knipsels PZC en de Faam: Krantenbank Zeeland ZB Bibliotheek van Zeeland.
Zie ook:
https://clarijs-fietstassen.nl/pages/zeilmakerij
https://www.deondernemer.nl/financien/de-fietstas-is-populair-bij-praktische-zeeuw~519096